EDventure zoekt een medewerker Communicatie en Public Affairs EDventure/ONL

Heb jij hart voor de ontwikkeling van kinderen en de rol die het onderwijs en de zorg daarin spelen? Trekken artikelen in de krant over onderwijs vaak jouw aandacht? Volg je politieke ontwikkelingen op de voet? Vind je het leuk om het werk van anderen in de spotlights te zetten? Functioneer je goed in een ‘hands-on’ klein team? En breng je de nodige diversiteit in ons team? Dan hopen we van harte dat je reageert op deze vacature.

De rol

Als medewerker Communicatie en Public Affairs zet je het werk van onze leden op de publieke en politieke kaart. Je signaleert kansen en weet hoe je beleid- en regelgeving positief kunt beïnvloeden. Je bent geen klassieke lobbyist of klassieke communicatiemanager of marketeer. Je gelooft in de perfecte mix tussen communicatie en public affairs. Dat je er steeds opnieuw in slaagt hierbinnen te schakelen, is te danken aan je talent om snel aan te voelen wat de beste aanvliegroute is om ons verhaal op de kaart te zetten. Je kunt je in korte tijd ontwikkelen tot een strategisch en tactisch communicatieadviseur op uiteenlopende onderwerpen en waar nodig houd je regie op de (door)ontwikkeling van communicatiemiddelen. Je houdt de (sociale) media bij en zet de eigen kanalen actief in om de boodschap van EDventure en ONL uit te dragen. Je hebt hiernaast ook een signalerende rol richting de interne organisatie en met name de directeur-bestuurder. Ook informeer je collega’s en leden proactief over politieke ontwikkelingen en adviseer je hoe om te gaan met deze ontwikkelingen. Bovendien zet je de luiken open voor de politiek, de media en de maatschappij door onze visie en standpunten breed en onderscheidend onder de aandacht te brengen.

Jouw profiel

Je kunt op bestuurlijk én uitvoerend niveau relevante netwerken opbouwen en kunt uiteenlopende stakeholders gemakkelijk overtuigen. Je hebt in je huidige werk ontdekt dat je een gunfactor hebt. Je denkt strategisch, maar schakelt in een handomdraai naar het uitvoerend niveau en vindt dit ook leuk. Die combinatie, versterkt door je extraverte en diplomatieke karakter, borgt dat je impact hebt op thema’s die raken aan de ontwikkeling van miljoenen kinderen in Nederland.

Je bent leergierig, hebt veel energie en pakt alles aan om je door te ontwikkelen in je functie. Je bent creatief en denkt hierbij altijd vanuit de behoefte van onze leden en hun klanten  Je vindt het prettig om je te verdiepen in de voor onze branche relevante thema’s en kunt op basis van die informatie heldere standpunten formuleren. Je hebt affiniteit met kinderen, ontwikkeling en/of onderwijs.

Achtergrond en competenties

 • Academisch werk en denkniveau, met als afstudeerrichting communicatie of een andere maatschappijgerichte opleiding, zoals bestuurskunde, journalistiek of politicologie;
 • Enkele jaren ervaring als adviseur/medewerker in Public Affairs, communicatie, woordvoering of issuemanagement;
 • Inhoudelijk gedreven professional die ook buiten de lijnen van het communicatie vak meedenkt en meewerkt;
 • Relationeel sterk, in staat zowel te luisteren als te overtuigen;
 • Uitstekende antenne voor wat er in de samenleving gebeurt;
 • Uitstekende beheersing van de Nederlandse taal en in staat zelf foutloos wervende de teksten te produceren, zowel voor interne- als externe communicatie;
 • Je hebt een samenwerkingsgerichte persoonlijkheid.

Jouw werkomgeving

In deze rol werk je in ons kleine team van 3 à 4 projectleiders, office-manager, financieel-administratief medewerker en directeur-bestuurder. Ook werken we wisselend met een aantal freelancers. Samen met de directeur-bestuurder ontwikkel je je als een strategisch klankbord op het gebied van Public Affairs en communicatie. Je groeit snel in deze rol zowel richting het bureau als voor de leden. De sfeer is open, nuchter en samenwerkingsgericht. We willen het elke dag beter voor onze leden doen, en daarmee voor het onderwijs in Nederland. We verhuizen in het voorjaar van 2019 naar een nieuw kantoor in Den Haag op de Binckhorst: het innovatiehart van de stad, op loopafstand van station Voorburg, het gezellig historisch centrum van Voorburg en op fietsafstand van Den Haag Centraal.

Wat bieden we?

 • Een zelfstandige en veelzijdige baan voor minimaal 32 uur in de week
 • Informele sfeer en werken in een ‘hands-on’ klein team
 • Een marktconform salaris
 • Goede secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een pensioenregeling en eindejaarsuitkering
 • Werken op grote hoogte op de Binckhorst: het innovatiehart van de stad.

Wij werven zelfstandig en maken geen gebruik van werving- en selectiebureaus voor de invulling van deze functie. We zijn niet op zoek naar freelancers. Aanbiedingen van freelancers nemen we niet in behandeling. Er is veel te doen, daarom zoeken we naar een kandidaat die minimaal 32 uur per week beschikbaar is en ook bereid is deze uren af en toe buiten de gebruikelijke kantoortijden te werken. Wil je minder uren werken? Dan is deze functie waarschijnlijk niet door jou uit te voeren.

Ben je enthousiast. Stuur dan een motivatiebrief en cv naar info@edventure.nu. Vragen over de vacature? Bel 070-315 54 100. Sluitingsdatum vrijdag 21 december 2018.

 

EDventure zoekt een medewerker Communicatie en Public Affairs EDventure/ONL